سازمان و نهادهای دولتی

سازمان و نهادهای دولتی


سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشوردرباره سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

پس از پیروزی نهضت مشروطیت، خدمات عمومی در ایران جنبه قانونی پیدا کرد و از وضعیت گذشته خود خارج شد.
نخستین قانون استخدام کشوری مشتمل بر 5 فصل و 74 ماده در سال 1301 هجری شمسی به تصویب مجلس شورای ملی وقت رسید و به اجرا درآمد.
تغییر شرایط حاکم بر ساختار اداری کشور و نیاز به قوانین جدید موجب شد که در نیمه دوم سال 1323 گروهی از طرف دولت برای بررسی امور اداری و استخدامی کشور تشکیل شود و با توصیه این گروه در آبان ماه همان سال، هیات وزیران به پیشنهاد وزیر دارایی، ایجاد «اداره کل طبقه‌بندی مشاغل» را در وزارت دارایی به منظور بررسی و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و خدمات دولتی تصویب نمود.
این اداره کل با فراهم کردن مقدمات کار و سازمان‌دهی لازم، عملا فعالیتش را در فروردین ماه سال 1334 آغاز کرد.
این اداره کل در سال 1336 به نخست وزیری وابسته شد و هیات مدیره آن تغییر کرد و در سال 1337 هجری شمسی و به موجب مصوبه دولت به سازمان خدمات کشوری تغییر نام داد، بدون آنکه در ماهیت وظایفش تغییری ایجاد شود.
این سازمان پس از آن، در شورای عالی اداری کشور که به موجب مصوبه 12دی 1340 هیات وزیران تشکیل شده بود، ادغام شد.
به تصویب مجلس شورای ملی و مجلس سنای وقت رسید و به موجب این قانون، شورای عالی اداری جای خود را به سازمان امور اداری و استخدامی کشور داد.
ماموریت‌های این سازمان هدایت، مراقبت و راهبری اجرای احکام قانون استخدام کشوری بود.
و از از آن تاریخ، پس از ادغام با «سازمان برنامه و بودجه» در 31 خرداد ماه 1379 به «سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور» تغییر نام داد.
در 18 تیر 1386 و حسب مصوبه شورای عالی اداری، «سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور» به 2 معاونت «برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور» و «توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور» تبدیل شد و از تیرماه 1386 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور وظیفه مدیریت، راهبری و تعیین خط مشی‌های نظام اداری کشور را  عهده دار شد.
تدوین قانون مدیریت خدمات کشوری، تهیه لایحه تشکیلات کلان دولت و تهیه پیش‌نویس سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری در اردیبهشت‌ماه سال 1389 و تهیه نقشه راه اصلاح نظام اداری و تصویب آن در یکصد و شصت و دومین جلسه شورای عالی اداری در 14 اسفندماه 1392 و تایید و ابلاغ رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر حسن روحانی در 20 فروردین ماه 1393 به تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله اقدامات این معاونت در سال‌های پس از پیروزی انقلاب  شکوهمند اسلامی است.
طراحی پورتال سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با استفاده از نرم افزار پورتال ساز سیگما ، شرکت طراحی پرتال سیگما دارای رتبه 1 انفورماتیک و تولید کننده امن ترین نرم افزار پورتال ساز در ایران است

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

ساختمان شماره یک (ساختمان شهید سلیمی): تهران، خیابان‌شهید‌بهشتی، نبش‌میر‌عماد‌، شماره 16 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور
ساختمان شماره دو و سه: تهران، خیابان‌شهید‌بهشتی، روبه‌روی خیابان پاکستان
وب سایت: http://www.mdhc.ir
صندوق پستی : 4344-15875
کد پستی : 158774399
تلفن:85350        
دورنگار:88546929 
کلمات کليدي
پورتال مدیریت و برنامه ریزی کشور, سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور, سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور سایت, سایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور, وب سایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور, خدمات پورتال سازمانی, پرتال سازمانی, پورتال, پرتال
 
امتیاز دهی
 
 

شرکت توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات سیگما برترین مجری و ارائه دهنده ابزارهای ایجاد و راه اندازی پرتال های سازمانی، خدمات الکترونیکی امن، خدمات و سرویس های رایانش ابری، دسترس پذیری (WCAG)، رتبه بندی اعتباری و خدمات مشاوره دولت الکترونیک به سازمان ها و شرکت ها می باشد

2019© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات سیگما میباشد.