لوگو

دانشگاه ها


دانشگاه علوم پزشکی آبادان

تاریخچه دانشکده پرستاری آبادان

دانشکده پرستاری آبادان یکی از هشت دانشکده دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بوده که در مجاورت فرودگاه بین المللی آبادان و حاشیه اروندرود قرار داشته که در حال حاضر ساختمان مرکزی این دانشکده به آدرس: کوی ذوالفقاری ابتدای 30 متری ساختمان دانشکده علوم پزشکی ابادان و دانشکده پرستاری واقع در مجتمع آموزشی بیمارستان آیت الله طالقانی می باشد.
آغاز فعالیت این دانشکده به سال 1348 بر می گردد که با عنوان "آموزشکده بهیاری" به تربیت کادر مورد نیاز بیمارستان ها پرداخت. بعد از آن در سال 1353 با پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری در دو رشته پرستاری و مامایی در مقطع کاردانی فعالیت خود را رسماً آغاز نمود.
با شروع جنگ تحمیلی در سال 1359 فعالیت مرکز متوقف شد و به ناچار دانشجویان به دانشگاه های شیراز و اصفهان منتقل شدند. پس از پایان هشت سال دفاع مقدس و بعد از بازسازی ساختمان و با تلاش مسئولین در پنجاهمین نشست شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 1370/12/17 مجوز بازگشایی این مرکز با نام دانشکده پرستاری آبادان صادر گردید.
اولین دوره پذیرش دانشجو در بهمن ماه سال 1371 انجام گرفت که در آن دوره 55 دانشجوی دختر در مقطع کارشناسی پیوسته پذیرفته شدند. از بهمن ماه سال 1372 اولین دوره شبانه پذیرش شد و تا سال 1377 ادامه یافت و بعد از آن متوقف گردید.
از بهمن ماه سال 1379 نیز اولین دوره پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسـی ناپیوسته پرستاری آغاز گردیده و این روند تا سال 1386 ادامه یافت.
دانشکده پرستاری در اردیبهشت ماه 1390 با مجوز شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی به دانشکده علوم پزشکی آبادان ارتقاء یافت و پس از آن در اسفند ماه 1391 با تاسیس دانشکده علوم پزشکی آبادان موافقت گردید و استقلال کامل یافت.این دانشکده با مرکزیت شهرستان آبادان ، چهار شبکه بهداشت و درمان شهرستانهای خرمشهر، هندیجان، شادگان و ماهشهر را تحت پوشش دارد.
طراحی پرتال سازمانی آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آبادان توسط شرکت طراحی پرتال سازمانی سیگما که دارای امنیت بسیار بالایی می باشد انجام شده است

دانشگده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آبادان

وب سایت: http://abadanums.ac.ir
آدرس دانشکده(حوزه ریاست، معاونت درمان ومعاونت توسعه مدیریت و منابع):کوی ذوالفقاری ابتدای 30 متری ساختمان دانشکده علوم پزشکی آبادان
تلفن تماس:7-53384004  
نمابر:53384008 
کلمات کليدي
پورتال دانشگاه علوم پزشکی آبادان, پورتال دانشگاه پزشکی آبادان, دانشگاه علوم پزشکی آبادان, سایت دانشگاه علوم پزشکی آبادان, سایت دانشگاه علوم پزشکی آبادان اصلی, سایت دانشگاه علوم پزشکی ابادان, پورتال جدید دانشگاه علوم پزشکی آبادان, پورتال سازمانی, پرتال سازمانی
لوگو فوتر

شرکت توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات سیگما برترین مجری و ارائه دهنده ابزارهای ایجاد و راه اندازی پرتال های سازمانی، خدمات الکترونیکی امن، خدمات رایانش ابری، دسترس پذیری (WCAG)، رتبه بندی اعتباری و خدمات مشاوره دولت الکترونیک به سازمانها و شرکتها میباشد.

1399© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت دانش بنیان سیگما میباشد.